Koncert

Severa Gjurin

Abonma Klub in izven

07.03.2026
20.00
dvorana Centra Nova
Festival Velenje
18

Zasedba: Severa Gjurin – vokal, kitara, Dejan Lapanja – kitare, vokal, Danijel Bogataj – kitara, violina, vokal, Uroš Rakovec – kitare, Žiga Golob – kontrabas, Blaž Celarec – bobni, tolkala, vokal

Severa Gjurin, izjemna slovenska glasbenica in likovnica, ki je bila med drugim nominirana za Slovenko leta, že dve desetletji navdušuje s svojim prepoznavnim mehkim, a prodornim vokalom. S svojo zasedbo vrhunskih glasbenikov bo predstavila nov avtorski album Pomlad, ki je letos izšel na vinilu (LP), CD-ju in digitalnih platformah, prinaša pa deset intimnih in živahnih skladb, sestavljenih iz čutne lirike in bogatih, a hkrati minimalističnih aranžmajev. Za ta album je Severa poleg glasbe in besedil ustvarila tudi ilustracije, ki se kot vizualni element prepletajo z glasbeno vsebino. Glasbeni del je soustvarila s prepoznavnimi glasbeniki: Dejanom Lapanjo, Urošem Rakovcem, Danijelom Bogatajem, Žigo Golobom in Blažem Celarcem, s katerimi je posnela sedem pesmi. Osnovne posnetke so ustvarili v studiu v živo, z namenom ujeti pristnost trenutka in posebne vibracije vsake skladbe. Z Galom Gjurinom, ki v zadnjih letih deluje med Slovenijo in Kanado, sta skupaj ustvarila skladbi Kamin in Sonce, ki na poseben način bogatita zvočno podobo albuma.

Pričakujete lahko baladne in tudi živahnejše pesmi, predvsem pa glasbo, ki vas bo spodbudila, da se ustavite. “Želela sem, da dobro vibrira. Meni je všeč, zato sem nasmejana,” pravi Severa.

Severa Gjurin

ZAVRTI IN SE RAZVAJAJ!

  • Kolo lahko zavrtiš enkrat na dan.
Poizkusi srečo
Strinjam se, da me Mestna občina Velenje obvešča o vseh svojih novostih in dogodkih, saj želim biti informiran/-a o pomembnem dogajanju v mojem kraju.
Več o vaših novih pravicah po GDPR uredbi izveste tukaj.
Never
Remind later
No thanks
Skip to content