Koncert

Trio Ad Astra, koncert

Koncertni cikel GM oder, 24. sezona, 2024-25

06.05.2025
18.00
Glasbena šola Velenje , Marinova dvorana
Glasbena mladina Slovenije, Glasbena šola Fran Korun Koželjski Velenje
Brezplačno

Trio Ad Astra so: Neža Tovšak (klavir), Marija Terezija Kolman (violina) in Nuša Planinc (violončelo) Spored: Tilen Slakan, Johannes Brahms, Sergej Rahmaninov, Arno Babadžanjan

V Triu Ad Astra koncertirajo študentke Akademije za glasbo v Ljubljani, deluje pa od leta 2023 pod mentorstvom prof. Vasilija Meljnikova. Neža Tovšak je končala Glasbeno šolo Fran Korun Koželjski Velenje in Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana v razredu prof. Sijavuša Gadžijeva, izobraževanje pa nadaljuje na ljubljanski Akademiji v razredu prof. Rubena Dalibaltayana. Udeležila se je več državnih in mednarodnih tekmovanj ter solistično nastopila v ciklu Ob klavirju in abonmaju Solo e da camera. Marija Terezija Kolman je obiskovala Glasbeno šolo Laško-Radeče in Umetniško gimnazijo v Celju v razredu prof. Barbare Komadina. Letos zaključuje diplomski študij v razredu prof. Vasilija Meljnikova. Sodeluje v različnih komornih zasedbah in orkestrih, prejela je tudi nagrade na tekmovanjih doma in v Italiji. Nuša Planinc je začela igrati violončelo na Glasbeni šoli Krško, v razredu prof. Karmen Pečar se je šolala na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani, študij pa nadaljuje v razredu prof. Eldarja Saparayeva. Udeležila se je prestižnih mednarodnih tekmovanj, kot so Anna Kull, David Popper in Antonio Janigro, postala pa je tudi lavreatka tekmovanja Petar Konjović. Od letos je članica mednarodnega mladinskega orkestra Gustav Mahler.

Koncertni cikel GM oder, 24. sezona, 2024-25

Trio Ad Astra, koncert

ZAVRTI IN SE RAZVAJAJ!

  • Kolo lahko zavrtiš enkrat na dan.
Poizkusi srečo
Strinjam se, da me Mestna občina Velenje obvešča o vseh svojih novostih in dogodkih, saj želim biti informiran/-a o pomembnem dogajanju v mojem kraju.
Več o vaših novih pravicah po GDPR uredbi izveste tukaj.
Never
Remind later
No thanks
Skip to content